Informacje

Christopher Grobelski Kancelaria Prawna

Bieżące Informacje

Poniżej prezentuję odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w ostatnim czasie.

W stanie Illinois mamy trzy podstawowe rodzaje guardianship. Dwa z nich trzeba przeprowadzic przez sad, ale trzeci, tak zwany Short Term Guardianship mozna zrobic bez sadu a wiec wydatki panstwa beda duzo nizsze. Short Term Guardianship, to jest porozumienie sie pomiedzy rodzicami, czy jednym rodzicem, i dodatkowa osoba, ktore pozwala tej osobie zajac sie dziecmi jako opiekun przez okres do jednego roku, w przypadkach gdy rodzic czy rodzice nie sa z jakichs wzgledow w stanie zaopiekowac sie dziecmi. To porozumienie okresla zasady w jakich przypadkach, druga osoba ma zaczac ta opieke, te prozumienie mozna przedluzyc, odwolac czy zmienic zamierzonego opiekuna.
Opiekunem moze byc kazda pelnoletnia osoba, najlepiej, ale nie koniecznie, ktora przebywa legalnie w stanach zjednoczonyc,zdrowa psychicznie, nie skazana za felony albo za jakies przestepstwa skierowane przeciwko nieletnim, przestepstwa seksualne itp.
Za ten typ guardianship nie ma oplat tylko trzeba wypelnic forme i zachowac wszystkie wymagania odnosnie podpisow, podpisow swiadkow itp.

LINK DO FORMY

DACA jak panstwo wiedza to zarzadzenie prezydenta Obamy zeby chronic przed deportacja osoby ktore przyjechaly do Stanow Zjednoczonych jak dzieci. Jako posiadacze DACA osoby te dostaly takze pozwolenia nap race I do czasu prezydenta Trumpa mogly eventualnie, po otrzymaniu pozwolenia, podrozowac za granice.

Więcej informacji

Departament Stanu będzie przyjmował zgłoszenia w loterii wizowej od 6 padziernika do 9 listopada (12:00).

Strona gdzie można złożyć podanie.

Instrukcje w języku polskim

Obrona przed deportacją, dla osób kwalifikujących się, będący w USA ponad 10 lat. Po więcej informacji proszę dzwonić do kancelarii 773-282-0600

Zobacz wideo

To jest dokument, ktory jest obecnie dostepny dla wielu obcokrajowcow mieszkajacych w stanie Illinois. Od roku 2005, stan Illinois wydaje tymczasowe prawo jazdy dla osob, ktore nie maja numeru Social Security, ale maja legalny status imigracyjny, wliczajac w to zagranicznych studentow, malzonkow i dzieci tymczasowych pracownikow oraz dlugookresowych turystow. Nowe stanowe prawo SB 957, jest takze dostepne do nieudokumentowanych kierowcow, ktorzy rowniez musza jezdzic samochodem.

Wiecej informacji

W każdy czwartek ok. godz. 9:30 PM adwokat jest gościem o. Zbigniewa Pieńkos w programie stacji Radio Maryja WPNA 1490.

W każdy wtorek między godz. 6-7 PM adwokat jest gościem stacji radiowej Radio Polonia 2000 WNWI 1080. Telefon do studia (773) 202-1415 lub (773) 202-1810.

Mecenas także bywa gościem programu programu “Jak my to widzimy – z daleka widać lepiej” w telewizji Trwam. Archiwalne odcinki możecie Państwo obejrzeć w archiwum Telewizji Trwam oraz YouTube.

Mecenas bywa gościem Monitora Polvision. Archiwalne odcinki możecie Państwo obejrzeć w archiwum Monitora Polvision, YouTube, oraz na naszej stronie Facebook.

Ważne informacje o zmianach w prawie imigracyjnym, oraz daty wywiadów  publikujemy na Facebook.​